Прејди на содржината

Предлошка:Country data Доминиканска Република

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Доминиканска Република е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Доминиканска Република

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Доминиканска Република Наслов на главата статија (Доминиканска Република)
flag alias Flag of the Dominican Republic.svg Назив на сликата (File:Flag of the Dominican Republic.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
navalNaval Ensign of the Dominican Republic.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Предлошка:Морнарица:

  • {{морнарица|Доминиканска Република}} Dominican Navy
  • {{знамеикона|Доминиканска Република|naval}}Доминиканска Република

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
ДОМ (преглед) Доминиканска Република Доминиканска Република

Пример за употреба

Употреба на алијас за пренасочување