Предлошка:Country data Долна Австрија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Долна Австрија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Niederösterreich.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Долна Австрија Наслов на главата статија (Долна Австрија)
flag alias Flag of Niederösterreich.svg Назив на сликата (File:Flag of Niederösterreich.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба