Предлошка:Country data Грузија

Од Википедија — слободната енциклопедија

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите {{editprotected}} на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.

Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Грузија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Грузија

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Грузија Наслов на главата статија (Грузија)
shortname alias Грузија (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Georgia.svg Назив на сликата (File:Flag of Georgia.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1990Flag of Georgia (1990-2004).svg
navalNaval Ensign of Georgia.svg
air forceGeorgian Air Force flag.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Предлошка:Морнарица:

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военото воздухопловство што може да се користи со Предлошка:Воено воздухопловство:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
ГРУ (преглед) Грузија Грузија

Пример за употреба

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Georgia|1990}} Грузија
  • {{знамеикона|Georgia|1990}}Грузија

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: