Предлошка:Country data Висконсин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Висконсин е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Wisconsin.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Висконсин Наслов на главата статија (Висконсин)
flag alias Flag of Wisconsin.svg Назив на сликата (File:Flag of Wisconsin.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Висконсин}} Висконсин
  • {{знамеикона|Висконсин}}Висконсин