Предлошка:Country data Венецуела

Од Википедија — слободната енциклопедија
Padlock.svg

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите {{editprotected}} на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.

Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Венецуела е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Венецуела Наслов на главата статија (Венецуела)
flag alias Flag of Venezuela.svg Назив на сликата (File:Flag of Venezuela.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1836Flag of Venezuela (1836–1859).svgFlag of Venezuela (1836–1859).svg
1859Flag of Venezuela (1859–1863).svgFlag of Venezuela (1859–1863).svg
1863Flag of Venezuela (1863–1905).svgFlag of Venezuela (1863–1905).svg
1905Flag of Venezuela (1905–1930).svgFlag of Venezuela (1905–1930).svg
1930Flag of Venezuela (1930–2006).svgFlag of Venezuela (1930–1954).svg
1954State flag of Venezuela (1954–2006).svgFlag of Venezuela (1954–2006).svg
stateFlag of Venezuela (state).svgFlag of Venezuela (state).svg
navalFlag of Venezuela (state).svgFlag of Venezuela (state).svg
air forceFlag of the Venezuelan Air Force.svgFlag of the Venezuelan Air Force.svg
armyFlag of the Venezuelan Army.pngFlag of the Venezuelan Army.png

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военото воздухопловство што може да се користи со Шаблон:Воено воздухопловство:

  • {{воено воздухопловство|Венецуела}} Venezuelan Military Aviation
  • {{знамеикона|Венецуела|воено воздухопловство}}Венецуела

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за армијата што може да се користи со Шаблон:Армија:

  • {{армија|Венецуела}} Venezuelan Army
  • {{знамеикона|Венецуела|армија}}Венецуела

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
VEN (преглед) Венецуела Венецуела

Пример за употреба

  • {{знаме|Венецуела}} Венецуела
  • {{знамеикона|Венецуела}}Венецуела

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Венецуела|1836}} Венецуела
  • {{знамеикона|Венецуела|1836}}Венецуела

Употреба на алијас за пренасочување