Предлошка:Country data Буенос Аирес

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Буенос Аирес е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Bandera de la Ciudad de Buenos Aires.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Буенос Аирес Наслов на главата статија (Буенос Аирес)
flag alias Bandera de la Ciudad de Buenos Aires.svg Назив на сликата (File:Bandera de la Ciudad de Buenos Aires.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Буенос Аирес}} Буенос Аирес
  • {{знамеикона|Буенос Аирес}}Буенос Аирес


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: