Предлошка:Country data Буенос Аирес (покраина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Буенос Аирес (покраина) е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Буенос Аирес (покраина) Наслов на главата статија (Буенос Аирес (покраина))
shortname alias Буенос Аирес (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Bandera de la Provincia de Buenos Aires.svg Назив на сликата (File:Bandera de la Provincia de Buenos Aires.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба