Предлошка:Country data Буенос Аирес (покраина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Буенос Аирес (покраина) е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Bandera de la Provincia de Buenos Aires.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Буенос Аирес (покраина) Наслов на главата статија (Буенос Аирес (покраина))
shortname alias Буенос Аирес (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Bandera de la Provincia de Buenos Aires.svg Назив на сликата (File:Bandera de la Provincia de Buenos Aires.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба