Предлошка:Country data Бугарија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Бугарија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Бугарија

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Бугарија Наслов на главата статија (Бугарија)
flag alias Flag of Bulgaria.svg Назив на сликата (File:Flag of Bulgaria.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1878Flag of Bulgaria.svg
1944Flag of the Bulgarian Homeland Front.svg
1946Flag of Bulgaria (1948-1967).svg
1967Flag of Bulgaria (1967-1971).svg
1971Flag of Bulgaria (1971-1990).svg
navalNaval Ensign of Bulgaria.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Предлошка:Морнарица:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
БУГ (преглед) Бугарија Бугарија
BUL (преглед) Бугарија Бугарија

Пример за употреба

  • {{знаме|Бугарија}} Бугарија
  • {{знамеикона|Бугарија}}Бугарија

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Бугарија|1878}} Бугарија
  • {{знамеикона|Бугарија|1878}}Бугарија

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: