Прејди на содржината

Предлошка:Country data Буве

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Буве е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Буве Наслов на главата статија (Буве)
flag alias Flag of Norway.svg Назив на сликата (File:Flag of Norway.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
BVT (преглед) Буве Буве

Пример за употреба

  • {{знаме|Буве}} Буве
  • {{знамеикона|Буве}}Буве

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|BVT}}Буве
  • {{државнознаме|BVT}} Буве
  • {{знаме|BVT}} Буве