Предлошка:Country data Бретања

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Бретања е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Бретања Наслов на главата статија (Бретања)
shortname alias Бретања (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Brittany.svg Назив на сликата (File:Flag of Brittany.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Бретања}} Бретања
  • {{знамеикона|Бретања}}Бретања
  • {{државнознаме|Бретања}} Бретања