Предлошка:Country data Бремен

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Бремен е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Bremen.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Бремен (покраина) Наслов на главата статија (Бремен (покраина))
shortname alias Бремен (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Bremen.svg Назив на сликата (File:Flag of Bremen.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба