Предлошка:Country data Боцвана

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Боцвана е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Боцвана

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Боцвана Наслов на главата статија (Боцвана)
flag alias Flag of Botswana.svg Назив на сликата (File:Flag of Botswana.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
BWA (преглед) Боцвана Боцвана
BOT (преглед) Боцвана Боцвана

Пример за употреба

  • {{знаме|Боцвана}} Боцвана
  • {{знамеикона|Боцвана}}Боцвана

Употреба на алијас за пренасочување