Предлошка:Country data Белорусија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Padlock.svg

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите {{editprotected}} на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.

Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Белорусија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Белорусија Наслов на главата статија (Белорусија)
flag alias Flag of Belarus.svg Назив на сликата (File:Flag of Belarus.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1991Flag of Belarus (1918, 1991–1995).svgFlag of Belarus (1991-1995).svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
БЛР (преглед) Белорусија Белорусија

Пример за употреба

  • {{знаме|Белорусија}} Белорусија
  • {{знамеикона|Белорусија}}Белорусија

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Белорусија|1991}} Белорусија
  • {{знамеикона|Белорусија|1991}}Белорусија

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: