Предлошка:Country data Башкортостан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Башкортостан е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Башкортостан Наслов на главата статија (Башкортостан)
flag alias Flag of Bashkortostan.svg Назив на сликата (File:Flag of Bashkortostan.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Башкортостан}} Башкортостан
  • {{знамеикона|Башкортостан}}Башкортостан