Предлошка:Country data Бахами

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Padlock.svg

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите

  1. пренасочување Предлошка:Пвп на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Бахами е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Бахами Наслов на главата статија (Бахами)
shortname alias Бахами (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of the Bahamas.svg Назив на сликата (File:Flag of the Bahamas.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
colonialFlag of the Bahamas (1964–1973).pngBahamas Blue Ensign 1964.PNG
1869Flag of the Bahamas (1869-1904).pngFlag of the Bahamas (1869-1904).png
1904Flag of the Bahamas (1904-1923).pngFlag of the Bahamas (1904-1923).png
1923Flag of the Bahamas (1923-1953).pngFlag of the Bahamas (1923-1953).png
1953Flag of the Bahamas (1953-1964).pngFlag of the Bahamas (1953-1964).png
civilCivil Ensign of the Bahamas.svgCivil Ensign of the Bahamas.svg
navalNaval Ensign of the Bahamas.svgNaval Ensign of the Bahamas.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
БХА (преглед) Бахами Бахами

Пример за употреба

  • {{знаме|Бахами}} Бахами
  • {{знамеикона|Бахами}}Бахами
  • {{државнознаме|Бахами}} Бахами

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Бахами|colonial}} Бахами
  • {{знамеикона|Бахами|colonial}}Бахами

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|БХА}}Бахами
  • {{државнознаме|БХА}} Бахами
  • {{знаме|БХА}} Бахами