Предлошка:Country data Ајчи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Ајчи е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Префектура Ајчи Наслов на главата статија (Префектура Ајчи)
flag alias Flag_of_Aichi_Prefecture.svg Назив на сликата (File:Flag_of_Aichi_Prefecture.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
Ајчи (преглед) Префектура Ајчи Префектура Ајчи
Аичи (преглед) Префектура Ајчи Префектура Ајчи

Пример за употреба

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|Ајчи}}Префектура Ајчи
  • {{државнознаме|Ајчи}} Префектура Ајчи
  • {{знаме|Ајчи}} Префектура Ајчи[[Категорија:Предлошки за податоци за земји без посебно предложно име|]]