Прејди на содржината

Предлошка:Country data Аостинска Долина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Аостинска Долина е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Аостинска Долина

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Аостинска Долина Наслов на главата статија (Аостинска Долина)
flag alias Flag of Valle d'Aosta.svg Назив на сликата (File:Flag of Valle d'Aosta.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба