Предлошка:Country data Аомори

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Аомори е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Aomori Prefecture.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Префектура Аомори Наслов на главата статија (Префектура Аомори)
flag alias Flag of Aomori Prefecture.svg Назив на сликата (File:Flag of Aomori Prefecture.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба