Предлошка:Country data Алабама

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Алабама е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Алабама Наслов на главата статија (Алабама)
flag alias Flag of Alabama.svg Назив на сликата (File:Flag of Alabama.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Алабама}} Алабама
  • {{знамеикона|Алабама}}Алабама