Прејди на содржината

Предлошка:Country data Абруцо

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Абруцо е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Абруцо

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Абруцо Наслов на главата статија (Абруцо)
flag alias Flag of Abruzzo.svg Назив на сликата (File:Flag of Abruzzo.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Абруцо}} Абруцо
  • {{знамеикона|Абруцо}}Абруцо