Предлошка:Country data АПТ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data АПТ е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of the Australian Capital Territory.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Австралиска престолнинска територија Наслов на главата статија (Австралиска престолнинска територија)
flag alias Flag of the Australian Capital Territory.svg Назив на сликата (File:Flag of the Australian Capital Territory.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Австралиска престолнинска територија}} Австралиска престолнинска територија
  • {{знамеикона|Австралиска престолнинска територија}}Австралиска престолнинска територија[[Категорија:Предлошки за податоци за земји без посебно предложно име|]]