Предлошка:Country data Џорџија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Џорџија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Џорџија

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Џорџија Наслов на главата статија (Џорџија)
flag alias Flag of the State of Georgia.svg Назив на сликата (File:Flag of the State of Georgia.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Џорџија}} Џорџија
  • {{знамеикона|Џорџија}}Џорџија