Предлошка:Country data Џонстонов Атол

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Џонстонов Атол е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of the United States.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Џонстонов Атол Наслов на главата статија (Џонстонов Атол)
flag alias Flag of the United States.svg Назив на сликата (File:Flag of the United States.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
localFlag of Johnston Atoll (local).svgFlag of Johnston Atoll (local).svg


Пример за употреба

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Џонстонов Атол|local}} Џонстонов Атол
  • {{знамеикона|Џонстонов Атол|local}}Џонстонов Атол