Предлошка:Country data Јужна Австралија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Јужна Австралија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Јужна Австралија Наслов на главата статија (Јужна Австралија)
flag alias Flag of South Australia.svg Назив на сликата (File:Flag of South Australia.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба