Предлошка:Cite EB1911

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Public Domain Chisholm, Hugh, ed. (1911) Енциклопедија Британика (XI ed.) Cambridge University Press 

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

Поврзано[уреди извор]