Предлошка:COM

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

 Комори

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{COM}}

Става знаменце и викиврска за Комори. Оваа предлошка е пандан на {{flag|Comoros}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3, кодот на МОК и кодот на ФИФА за земјата како кратенка за позгодно уредување.


Поврзано