Предлошка:COG

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

 Република Конго

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{COG}}

Става знаменце и викиврска за Конго. Оваа предлошка е пандан на {{flag|Република Конго}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 за земјата како кратенка за позгодно уредување.

Можете да користите и {{CGO}} (што пренасочува кон предлошкава) бидејќи „CGO“ е код на МОК, а е код на ФИФА за Република Конго.

Поврзано