Предлошка:CAT

Од Википедија — слободната енциклопедија

[[:Категорија:{{{1}}}]]


Creates a display link to the specified category.
e.g. {{CAT|Interwiki utility templates}} ---> Категорија:Interwiki utility templates

Примери:

1. {{CAT|Interwiki utility templates }}
2. {{CAT|Interwiki templates on all sisterprojects}}
3. {{CAT|Interwiki link templates}}
  1. Категорија:Interwiki utility templates
  2. Категорија:Interwiki templates on all sisterprojects
  3. Категорија:Interwiki link templates

Поврзано[уреди извор]