Предлошка:Повреден

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Предлошка:Blood bin)

Во прва помош {{{1}}}' - {{{2}}}'

Употреба[уреди извор]

{{повреден|од мин|до мин}}

од мин, до мин
незадолжителни (задолжителни заедно) - од кога до кога играчот бил во прва помош.

на пр.

  • {{повреден}} -> Во прва помош
  • {{повреден|67|77}} -> Во прва помош од 67' до 77' 67' - 77'

Поврзано[уреди извор]

Предлошки за извештај од натпревар
гол {{goal}}
обид {{try}}
добил жолт картон {{yel}}
Привремено отстранет {{sin bin}}
Во прва помош {{blood bin}}
Suspension {{2min}}
Yellow cardYellow cardRed card {{sent off}}
Yellow cardRed card   {{sent off}}
Red card {{sent off}}
влегол во игра {{subon}}
заменет {{suboff}}
{{pengoal}}
{{penmiss}}
постигнат златен гол {{golden goal}}
Постигнат сребрен гол {{silver goal}}