Предлошка:Сребрен гол

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Предлошка:Silver goal)

Постигнат сребрен гол {{{1}}}'

Употреба[уреди извор]

{{сребрен гол|мин|белешка}}

мин
незадолжително - кога е постигнат голот.
белешка
незадолжително - „авт.“ (автогол), „пен.“ (на пенал) или друга белешка за голот.

Примери[уреди извор]

  • {{сребрен гол}} → Постигнат сребрен гол
  • {{сребрен гол|96}} → Постигнат сребрен гол во 96-ти минута 96'
  • {{сребрен гол|111|авт.}} → Постигнат сребрен гол во 111ти минута 111'  (авт.)
  • {{сребрен гол|115+2|пен.}} → Постигнат сребрен гол во 115+2 минута 115+2'  (пен.)

Поврзано[уреди извор]

Предлошки за извештај од натпревар
гол {{goal}}
обид {{try}}
добил жолт картон {{yel}}
Привремено отстранет {{sin bin}}
Во прва помош {{blood bin}}
Suspension {{2min}}
Yellow cardYellow cardRed card {{sent off}}
Yellow cardRed card   {{sent off}}
Red card {{sent off}}
влегол во игра {{subon}}
заменет {{suboff}}
{{pengoal}}
{{penmiss}}
постигнат златен гол {{golden goal}}
Постигнат сребрен гол {{silver goal}}