Предлошка:BVT

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

 Буве

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{BVT}}

Става знаменце и викиврска за Буве. Оваа предлошка е пандан на {{flag|Буве}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 за земјата како кратенка за позгодно уредување.


Поврзано