Предлошка:ШРИ

Од Википедија — слободната енциклопедија

 Шри Ланка

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{ЛКА}}

Става знаменце и викиврска за Шри Ланка. Оваа предлошка е пандан на {{flag|Шри Ланка}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 за земјата како кратенка за позгодно уредување.

Можете да користите и {{ШРИ}} или {{LKA}} (кои пренасочуваат кон предлошкава) бидејќи „ШРИ“ е код на МОК, а „LKA“ е код на ФИФА за Шри Ланка.

Поврзано