Предлошка:Список

Од Википедија — слободната енциклопедија
За поврзани теми наведени во список, погледајте [[{{{1}}}]].

Употреба[уреди извор]

За да поставите врска до список на дадена тема (во статија или оддел), употребете {{list|име на статијата со список}}.

Поврзано[уреди извор]

  • {{главен список}} — за ставање на врски до „главни списоци“ во списоци на списоци