Предлошка:СЈШ

Од Википедија — слободната енциклопедија

 Сејшели

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{SYC}}

Става знаменце и викиврска за Сејшели. Оваа предлошка е пандан на {{flag|Seychelles}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 за земјата како кратенка за позгодно уредување.

Можете да користите и {{SEY}} (што пренасочува кон предлошкава) бидејќи „SEY“ е код на МОК, а е код на ФИФА за Seychelles.

Поврзано