Прејди на содржината

Предлошка:Country data Сејшели

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Предлошка:Country data Seychelles)
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Сејшели е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Сејшели

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Сејшели Наслов на главата статија (Сејшели)
flag alias Flag of the Seychelles.svg Назив на сликата (File:Flag of the Seychelles.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1976Flag of the Seychelles 1976.svg
1977Flag of the Seychelles 1977.svg
colonialGovernment Ensign of the United Kingdom.svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
SYC (преглед)Предлошка:Country data SYCПредлошка:Country data SYC
SEY (преглед) Сејшели Сејшели

Пример за употреба

  • {{знаме|Сејшели}} Сејшели
  • {{знамеикона|Сејшели}}Сејшели

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Сејшели|1976}} Сејшели
  • {{знамеикона|Сејшели|1976}}Сејшели

Употреба на алијас за пренасочување