Предлошка:ПретпЗатвГод

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Употреба

{{ПретпЗатвГод | ДЕЦЕНИЈА | ГОДИНА | ПРЕТХ. ДЕЦЕНИЈА | СЛЕД. ДЕЦЕНИЈА||

Пример: {{ПретпЗатвГод |200|7|1999|2010}}

За 2007 година:

  • првите три цифри (точна деценија) се во првата положба
  • последната цифра (година во деценијата) е во втората положба
  • последната година од претходната деценија е во третата положба
  • првата година од следната деценија е во четвртата положба

Поврзано