Предлошка:ПолКарта Шпанија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Шпанија
name Шпанија
border
coordinates
44.4
-9.9 ←↕→ 4.8
34.7
map center 39°33′ N; 2°33′ W / 39.55° N; 2.55° W / 39.55; -2.55
image Spain location map.svg
ПолКарта Шпанија
image1 Relief Map of Spain.png
ПолКарта Шпанија