Шаблон:ПолКарта Украина Киевска област

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Киевска област
name Киевска област
border
coordinates
51.5600000
29.0000000 ←↕→ 32.3666666
49.0666666
map center 50°18′48″ СГШ; 30°41′00″ ИГД / 50.3133333° СГШ; 30.6833333° ИГД / 50.3133333; 30.6833333
image Kyiv province location map.svg
ПолКарта Украина Киевска област
image1 Kyiv province physical map.svg
ПолКарта Украина Киевска област