Предлошка:ПолКарта Украина Ивано-Франковска област

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Ивано-Франковска област
name Ивано-Франковска област
border
coordinates
49.6500000
23.1966666 ←↕→ 25.8000000
47.5833333
map center 48°37′00″ N; 24°29′54″ E / 48.61666665° N; 24.4983333° E / 48.61666665; 24.4983333
image Ivano-Frankivsk province location map.svg
ПолКарта Украина Ивано-Франковска област
image1 Ivano-Frankivsk province physical map.svg
ПолКарта Украина Ивано-Франковска област