Предлошка:ПолКарта Украина Закарпатска област

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Закарпатска област
name Закарпатска област
border
coordinates
49.2500000
21.9666666 ←↕→ 24.7833333
47.7500000
map center 48°30′00″N 23°22′30″E / 48.5° СГШ; 23.37499995° ИГД / 48.5; 23.37499995
image Zakarpattia province location map.svg
ПолКарта Украина Закарпатска област
image1 Zakarpattia province physical map.svg
ПолКарта Украина Закарпатска област