Предлошка:ПолКарта Узбекистан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Узбекистан
name Узбекистан
border
coordinates
45.9
55.6 ←↕→ 73.5
36.8
map center 41°21′ СГШ; 64°33′ ИГД / 41.35° СГШ; 64.55° ИГД / 41.35; 64.55
image Uzbekistan adm location map.svg
ПолКарта Узбекистан
image1 Relief Map of Uzbekistan.png
ПолКарта Узбекистан