Предлошка:ПолКарта Србија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Србија
name Србија
border
coordinates
46.3
18.7 ←↕→ 23.2
41.7
map center 44°00′ N; 20°57′ E / 44° N; 20.95° E / 44; 20.95
image Serbia adm location map.svg
ПолКарта Србија
image1 Relief map of Serbia.png
ПолКарта Србија