Предлошка:ПолКарта Сомерсет

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Сомерсет
name Сомерсет
border
coordinates
51.55
-3.96 ←↕→ -2.12
50.80
map center 51°10′30″ СГШ; 3°02′24″ ЗГД / 51.175° СГШ; 3.04° ЗГД / 51.175; -3.04
image Somerset UK location map.svg
ПолКарта Сомерсет
image1 Somerset UK relief location map.jpg
ПолКарта Сомерсет