Предлошка:ПолКарта Скандинавија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Скандинавија
name Скандинавија
border
coordinates
71.5
3.8 ←↕→ 32.3
53.6
map center 62°33′ СГШ; 18°03′ ИГД / 62.55° СГШ; 18.05° ИГД / 62.55; 18.05
image Scandinavia location map.svg
ПолКарта Скандинавија