Прејди на содржината

Предлошка:ПолКарта Сингапур

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Сингапур
name Сингапур
border
coordinates
1.666
103.5 ←↕→ 104.5
1.06
map center 1°21′47″N 104°00′00″E / 1.363° СГШ; 104° ИГД / 1.363; 104
image Singapore location map.svg
ПолКарта Сингапур