Предлошка:ПолКарта Свет

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Свет
name Свет
border
coordinates
90
-180 ←↕→ 180
-90
map center 0° N; 0° E / 0° N; 0° E / 0; 0
image World location map (equirectangular 180).svg
ПолКарта Свет