Предлошка:ПолКарта САД Орегон

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Орегон
name Орегон
border
coordinates
46.5
-124.9 ←↕→ -116.3
41.8
map center 44°09′ СГШ; 120°36′ ЗГД / 44.15° СГШ; 120.6° ЗГД / 44.15; -120.6
image USA Oregon location map.svg
ПолКарта САД Орегон