Предлошка:ПолКарта САД Мичиген

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Мичиген
name Мичиген
border
coordinates
48.5
-90.6 ←↕→ -81.9
41.5
map center 45°00′ N; 86°15′ W / 45° N; 86.25° W / 45; -86.25
image USA Michigan location map.svg
ПолКарта САД Мичиген
image1 Relief map of USA Michigan.png
ПолКарта САД Мичиген