Прејди на содржината

Предлошка:ПолКарта САД Кентаки

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Кентаки
name Кентаки
border
coordinates
39.8
-89.8 ←↕→ -81.8
35.8
map center 37°48′N 85°48′W / 37.8° СГШ; 85.8° ЗГД / 37.8; -85.8
image USA Kentucky location map.svg
ПолКарта САД Кентаки