Предлошка:ПолКарта САД Илиноис

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Илиноис
name Илиноис
border
coordinates
42.7
-92.2 ←↕→ -86.4
36.8
map center 39°45′ N; 89°18′ W / 39.75° N; 89.3° W / 39.75; -89.3
image USA Illinois location map.svg
ПолКарта САД Илиноис